Netikėk

Bendrauk

Nesišaipyk

Neapsimetinėk

Pagalvok

Gerbk

Netikėk aklai viskuo, ką perskaitei internete. Informaciją vertink kritiškai

Kritinis mąstymas yra įgūdis, leidžiantis įvertinti gaunamą informaciją ir spręsti, kas yra tiesa, o kas – melas, manipuliacija. Kritiškai mąstyti – tai stabtelėti prieš pradedant naudotis informacija, pagalvoti dar kartą, mokėti pasitikrinti informaciją, nagrinėti alternatyvas, faktus, prielaidas ir nesilaikyti išankstinių nuostatų.

Jauni žmonės dažniausiai nuo melagingų žinių nukenčia labiausiai. Jie turėtų itin rūpestingai vertinti juos pasiekiančią informaciją: atsižvelgti į šaltinį, gautas žinias palyginti su jau turimomis, kelti klausimus, vertinti ir, kilus abejonėms, paklausti patikimo suaugusiojo.

Į skaitmeninę erdvę šiuo metu persikelia beveik visa svarbiausia informacija, todėl gebėti atsirinkti tinkamą ir tikrą informaciją yra itin svarbu. Daugeliui jaunų žmonių tokie įgūdžiai – ne naujiena, tačiau juos būtina vystyti.

Kritinis mąstymas reikalingas internete esančios informacijos patikimumui įvertinti. Rizikos atsiranda tuomet, kai vartotojai klaidingai pasitiki informacija ir dviprasmiškais, klaidinančiais ir apgaulingais šaltiniais internete.

Nepažeidinėk Saugok Nebūk Nesidalink
www.000webhost.com